turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Nisan 2021, 16:00


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü 25. Yıl Seminerleri

Rational points on curves over finite fields and their asymptotic

Alp Bassa
Boğaziçi University, Türkiye

Curves over finite fields with many rational points have been of interest for both theoretical reasons and for applications. To obtain such curves with large genus various methods have been employed in the past. One such method is by means of explicit recursive equations and will be the emphasis of this talk. The recursive nature of these towers makes them very special and in fact all good examples have been shown to have a modular interpretation of some sort. In this talk I will try to give an overview of the landscape of explicit recursive towers and their modularity. 


NOT: Please contact the organizer for the seminar link. mehmet.erdal@yeditepe.edu.tr

Matematik İngilizce
Zoom

7tepe 08.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır