turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Nisan 2021, 13:15


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Products of Weakly Null Sequences in a Banach Algebra

Onur Oktay
Uşak Üniversitesi, Türkiye

Let A be a Banach algebra, $(x_n)$ and $(y_n)$ be two weakly null sequences in A. In this talk, we are looking for an answer to the problem how the sequences $(x_ny_n)$ behave weakly. When A has a special algebra structure (e.g., commutative C*-algebras) and/or special Banach space properties (e.g.,Dunford-Pettis property), then one can show that $(x_ny_n)$ is also weakly null. However, this is not always the case. Surprisingly, there is no general treatment of this problem in the literature, to the best of our knowledge. We also tie this problem in with an unsolved conjecture: Reflexive amenable Banach algebras are finite dimensional.

Our aim is not only to present this problem to a general audience, but also to look for answers and constructive criticism from the experts in the field.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 05.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır