turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Nisan 2021, 14:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Fusion Systems and Brauer Indecomposability of Scott Modules

İpek Tuvay
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

The Brauer indecomposability of Scott modules is important for obtaining splendid Morita equivalences between the principal blocks of two finite groups whose fusion systems on their Sylow p-subgroups are isomorphic. In this talk, first the connection between the Brauer indecomposability of a p-permutation module and the saturation of the corresponding fusion system will be discussed. Then, recent results along these lines for some special families of 2-groups, including semidihedral and wreathed 2-groups, will be presented. Part of this work is joint with S. Koshitani.


NOT: https://boun-edu-tr.zoom.us/j/96913066262

Cebir İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 04.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır