turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Nisan 2021, 14:30


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Rassal Ortamda Görüntüleme Üzerine İki Sonuç

İlker Koçyiğit
Koç Üniversitesi, Türkiye

Dalga denklemi için bir ters problemi tanıtarak başlayacağız. Bu problemin amacı kaynaktan uzakta bulunan sensör grubundaki dalga alanı ölçümlerini kullanarak rassal bir ortamın içindeki noktasal kaynakların yerlerinin belirlenmesidir. Burada rassal ortamdan kastımız, dalga saçılımını bozan ve homojen olmayan fakat rassal olarak modellenilebilen bir dalga yayılma ortamıdır. Bu probleme iki farklı yaklaşımı sunacağız. İncelenen problemin radar, sonar görüntüleme ve yeni sayılabilecek (termoakustik tomografi gibi) bazı hibrid görüntüleme yöntemleri ile ilişkisi vardır. Temel lineer cebir ve olasılık dışında bir konu varsayılmadan, yüksek lisans öğrencilerinin takip edebileceği şekilde sunulmaya çalışılacaktır.


NOT: Zoom linki: https://itu-edu-tr.zoom.us/j/95884356545?pwd=c01FRVJEQ3NBWW9zdk9QNXlsNnBzZz09 Meeting ID: 958 8435 6545 Passcode: 824394

Kısmi Diferansiyel Denklemler Türkçe
Zoom

itu 04.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır