turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Ocak 2021, 13:15


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Genelleştirilmiş Kuantum Ölçümleri ve Bazı Açık Problemler

Zafer Gedik
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

Kuantum mekaniğinin standart matematiksel yapısı Hilbert uzayındaki vektörler ve bu vektörlerin zaman evrimi üzerine kuruludur. Bu kompleks vektörler, biri Schrödinger denklemiyle belirlenen üniter, diğeri ise ölçme sonucu meydana gelen üniter  ve doğrusal olmayan iki tür zaman evrimine tabidirler. Son yıllarda kuantum enformasyon kuramı ve kuantum hesaplama alanındaki ilerlemeler, ölçme olayına ilgi arttırmıştır. Bu konuşmada, genelleştirilmiş kuantum ölçümleri ve bazı açık problemlere değinilecektir.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 17.01.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır