turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Ocak 2021, 15:30


Mersin Üniversitesi Çarşamba Seminerleri

Maximal convergence and interpolation on unconnected sets

Hans Peter Blatt
Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt, Almanya

A theorem of René Grothmann states that interpolating polynomails to a holomorphic function on a compact set E are maximally convergent to f only if a subsequence of the interpolation points converge to the equilibrium distribution of E in weak* sense. Grothmann's proof applies only for the connected sets E. The objective of this paper is to provide a new necessary condition for maximal convergence which is the crucial tool to prove Grothmann's theorem for unconnected Sets E.

Analiz İngilizce
Zoom Meeting
İlgili Web Bağlantısı

mersin 17.01.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır