turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Aralık 2020, 16:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Model theory of fields with group scheme actions

Piotr Kowalski
Wroclaw University, Polonya

This lectures will be about algebraic model theory, which focuses on model-theoretic properties of concrete algebraic structures (as groups, fields, modules etc.). More specifically, we will consider model theory of fields, where “field” is understood as “field with a possible extra structure”. These extra structure will be given particular group scheme actions: actions of constant groups (“usual” groups) and actions of infinitesimal group schemes resulting in iterative Hasse-Schmidt derivations.

Model Teori İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 11.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır