turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Aralık 2020, 13:15


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Rings in Cryptography

Çetin Kaya Koç
İstinye Üniversitesi, Türkiye

Finite rings and fields are the building blocks of algorithms in cryptography and error-correcting codes. The intractable problems in such structures allow us to build several public-key cryptographic algorithms including RSA, Diffie-Hellman and ElGamal. Also since the invention of full-homomorphic encryption algorithms rings based on polynomial rings have become very important. In this talk, I will review arithmetic algorithms in number rings and polynomial rings used in cryptography.


NOT: Seminer Zoom programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 13.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır