turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Aralık 2020, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Asymptotic geometry and topology of random real algebraic hypersurfaces

Turgay Bayraktar
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

By random real algebraic hypersurface in $ \mathbb{R}\mathbb{P}^m $ we mean the zero variety of a random homogenous polynomial in $ m+1 $ variables. The main theme of the talk is the statistics of the geometric (eg.volume) and topological (eg.number of connected components ) features of random real algebraic hypersurfaces in $ \mathbb{R}\mathbb{P}^m $ . I will report on some recent results and their generalizations.


NOT: Please use the following link. https://sabanciuniv.zoom.us/j/94021318540?pwd=WTNTNmRBd0szZlc1WDl1a1BraXRyQT09 Meeting ID: 940 2131 8540 Passcode: Algebra

Cebirsel Topoloji İngilizce
Zoom

tugcelik 07.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır