turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Kasım 2020, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Braid group representation of the monodromy for a trinomial cubic equation

Susumu Tanabé
Galatasaray University, Türkiye

In this talk, we give a braid group representation of the roots of a trinomial cubic equation. The braids in question consist of three strands and they are described in terms of the Artin braid group B_3. We use the analytic continuation of the hypergeometric function as the main tool to depict the braids. This is a part of a joint project with Mutlu Koçar (Koç U.) that heavily relies on his master thesis submitted to GSU in Dec. 2018.

Geometri İngilizce
Mathematics Department

admin 17.11.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır