turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Kasım 2020, 13:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Birim Yuvarda Kelvin-Möbius Değişmez Harmonik Fonksiyon Uzayları

H. Turgay Kaptanoğlu
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

R^n'nin birim yuvarında Kelvin-Möbius dönüşümünü tanımlayıp, bu dönüşüm altında değişmez harmonik fonksiyon uzaylarını belirliyoruz.  Banach uzayları arasında en büyük değişmez uzay bir Bloch uzayı olurken, en küçük değişmez uzay bir Besov uzayı oluyor.  Değişmez tek bir Hilbert uzayı buluyoruz. n=2 ile n>2 durumları farklılıklar gösteriyor.  Örneğin sadece n>2 için değişmez tek bir Hardy uzayı çıkıyor.

Bu konuşma Eskişehir Teknik Üniversitesi'nden A. Ersin Üreyen ile ortak çalışmaya dayanmaktadır.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
online

iu 16.11.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır