turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Kasım 2020, 15:30


Mersin Üniversitesi Çarşamba Seminerleri

An invitation To Selection Principles Theory : From Classical To Recent Results

Ljubiša D.R. Kočinac
University of Niš, Sırbistan

In this talk, we give an overview of selection principles theory, one of the most popular branches of mathematics in the last two-three decades.  First, we will discuss the basic ideas and some classical results.  Then we will present star and neighbourhood selection principles and weaker forms of all these principles. One part of the talk will be devoted to applications of statistical and ideal convergence in the theory of selection properties.  Relationships of selection properties with game theory, Ramsey theory, function spaces will be also considered. At the end, some open problems will be posed and directions of further investigations will be suggested. 

 


NOT: Seminer Ljubiša D.R. Kočinac'ın isteği üzerine ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Topoloji İngilizce
Zoom meeting
İlgili Web Bağlantısı

mersin 18.11.2020_09:13'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır