turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Kasım 2020, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Algebraic $K$-theory of $THH(\mathbb{F}_p)$

Özgür Bayındır
University of Paris 13, Fransa

In this work, we study $THH(\mathbb{F}_p)$ from various perspectives. We start with a new identification of $THH(\mathbb{F}_p)$ as an $E_2$-algebra. Following this, we compute the $K$-theory of $THH(\mathbb{F}_p)$. 

The first part of my talk is going to consist of an introduction to algebraic $K$-theory and the Nikolaus Scholze approach to trace methods In the second part, I will introduce our results and the tools we develop to study the topological Hochschild homology of graded ring spectra and formal differential graded algebras. 

This is a joint work with Tasos Moulinos.

Topoloji İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

osavk 17.11.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır