turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Kasım 2020, 18:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Loops in moduli spaces of real plane projective curves

Ayşegül Öztürkalan
Abdullah Gül University, Türkiye

The space of real algebraic plane projective curves of a fixed degree has a natural stratification. The strata of top dimension consists of non-singular curves and are known up to curves of degree 6. Topology and, in particular, fundamental groups of individual strata have not been studied systematically. We study the stratum formed by non-singular sextics with the real part consisting of 9 ovals which lie outside each other and divide the set of complex points. Apparently this stratum has one of the most complicated fundamental groups. In the talk I will study its subgroups which come from strata of singular curves and originates from spaces of linear equivalent real divisors on a real cubic curve.


NOT: UCGEN, cebirsel geometriden yolu geçen araştırma konularına dair haftalık online seminerler serisi.

Matematik İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

osavk 17.11.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır