turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Kasım 2020, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Some aspects of the skew Brownian motion and related processes

Miguel Martinez
University of Marne la Valée, Fransa

We will introduce the skew Brownian motion as a perturbation of the standard Brownian motion and give a brief insight on the local time process and its corresponding excursion process. We will then review some connections of the skew Brownian motion with various other fields of research in applied probability theory such as the stochastic interpretation of divergence form operators, the study of the local time flow and the possible construction of spider processes. Even tough some issues might be perceived as technical, an effort will be made so that the talk may be well attended by non-specialists.

Stokastik Süreçler İngilizce
Mathematics Department

admin 02.11.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır