turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Ekim 2020, 18:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Ulrich Trichotomy on del Pezzo Surfaces

Özhan Genç
Jagiellonian University, Polonya

A vector bundle $\mathcal{E}$ on a projective variety $X$ in $\mathbb{P}^N$ is Ulrich if $H^∗(X,E(−k))$ vanishes for $1 ≤k ≤\dim(X)$. It has been conjectured by Eisenbud and Schreyer that every projective variety carries an Ulrich bundle. Even though this conjecture has not been proved or disproved, another interesting question is worth considering: classify projective varieties as Ulrich finite, tame or wild type with respect to families of Ulrich bundles that they support. In this talk, we will show that this trichotomy is exhaustive for certain del Pezzo surfaces with any given polarization. This talk is based on a joint work with Emre Coşkun.


NOT: UCGEN, cebirsel geometriden yolu geçen araştırma konularına dair haftalık online seminerler serisi.

Cebirsel Geometri İngilizce
Çevrimiçi
İlgili Web Bağlantısı

osavk 03.11.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır