turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Ekim 2020, 13:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Lisansüstü Seminerleri

Open Book Decompositions and Contact Structures

Şeyma Karadereli
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Giroux correspondence relates open book decompositions of a $3$-manifold $M$ to contact structures on $M$ and therefore, it interchanges geometrical problems about contact structures to topological problems. In this introductory talk, to have an understanding of this connecting bridge, we will define contact structures, open book decompositions, and discuss various examples in detail. Moreover, we will show that every closed oriented $3$-manifold has an open book decomposition. We will also mention important results in the topic. This is an introductory talk and aims at advanced undergraduate and graduate students in maths. 


NOT: Zoom Link: https://boun-edu-tr.zoom.us/j/92625200117 / Passcode: Bounmath

Matematik İngilizce
Çevrimiçi

osavk 26.10.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır