turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2020, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

On linear systems of conics over finite fields

Michel Lavrauw
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

A form on an n-dimensional projective space P^n is a homogeneous polynomial in n + 1 variables. The forms of degree d on P^n comprise a vector space W of dimension (n+d,d) . Subspaces of the projective space PW are called linear systems of hypersurfaces of degree d. The problem of classifying linear systems consists of determining the orbits of such subspaces under the induced action of the projectivity group of P^n on PW. In this talk we will focus on linear systems of quadratic forms on P^2 over finite fields. We will give an overview of what is known and explain some of the recent results. This is based on joint work with T. Popiel and J. Sheeke

Cebir İngilizce
FENS G035

admin 12.10.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır