turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2020, 18:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Explicit Vologodsky Integration for Hyperelliptic Curves

Enis Kaya
University of Groningen, Hollanda

Let X be a curve over a p-adic field with semi-stable Reduction and let $\omega$ be a meromorhic 1 form on X. There are two notions of p-adic integration one may associate to this data: the Berkovich Coleman integral which can be performed locally; and the Vologodsky integral with desirable number theoretic properties. In this talk, we present a theorem comparing the two, and describe an algorithm for computing Vologodsky integrals in the case that X is a hyperelliptic curve. We also illustrate our algorithm with a numerical example computed in Sage. This talk is partly based on joint work with Eric Katz. 


NOT: UCGEN, cebirsel geometriden yolu geçen araştırma konularına dair haftalık online seminerler serisi. Ayrıntılı bilgi için: https://sntp.ca/ucgen/

Cebirsel Geometri İngilizce
Çevrimiçi

osavk 13.10.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır