turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Mart 2020, 13:00


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Minimal surfaces and smooth autonomous dynamical systems in 2D

Tuna Bayraktar
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye

In this talk, an autonomous dynamical system on a two-dimensional manifold $M$ will be identified with an exterior differential system $\left(\Sigma,\mathcal{I}\right)$, where $\Sigma$ is a three-dimensional Riemannian manifold in $\mathbb{R}\times TM\simeq J^1(\mathbb{R},M)$ and $\mathcal{I}$ is the Pfaffian system generated by the contact forms on $\Sigma$. We will show that it is possible to construct a minimal but not necessarily totally geodesic surface in $\Sigma$ characterized by the corresponding dynamical system. As a particular case, a nontrivial minimal surface in the Heisenberg group will be discussed.
Geometri İngilizce
Seminar Room

sena 21.03.2020_17:11'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır