turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Mart 2020, 16:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Operational Second Order Differential Equation of Elliptic type with Nonlocal Boundary Coefficient-operator Conditions in General L^{p} Sobolev Spaces: Noncommutative Cases

Mustapha Cheggag
National Polytechnic School of Oran, Department of Mathematics and computer sciences, Cezayir

This work is devoted to the abstract study of operational second order differential equations of elliptic type with nonregular coefficient-operator boundary conditions in a non commutative framework. The study is performed when the second member f belongs to L^{p}(0,1;X), with general p∈]1,+∞[, X being a UMD Banach space. We give some new results by using semigroups and interpolation theory. Existence, uniqueness and optimal regularity of the classical solution are proved.
Matematik İngilizce
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır