turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Mart 2020, 15:40


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

Cohomology Groups of Small Categories

Ergün Yalçın
Bilkent University, Türkiye

Given a discrete group G, there is a classifying space BG whose homotopy type is uniquely determined by the group G. The cohomology of the group G is defined to be the cohomology of the space BG. As a generalization of this, the classifying space BC is defined for a small category C as a simplicial set, and the cohomology of the category C is defined to be the cohomology of BC. I will talk about some open problems related to the cohomology of small categories coming from the representation theory of finite groups.  
Matematik İngilizce
FEF 406

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır