turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Mart 2020, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Free involutions on ihs manifolds

Davide Cesare Veniani
University of Stuttgart, Almanya

Irreducible holomorphic symplectic manifolds are one of the building blocks of kähler manifolds with vanishing first Chern class. In dimension 2 they are called K3 surfaces. Free involutions on K3 surfaces are quite interesting because they connect this class of surfaces with another class, namely Enriques surfaces. I will talk about a formula for the number of free involutions on a K3 surface (joint work with I. Shimada), the classification of K3 surfaces without any free involution (joint work with S. Brandhorst and S. Sonel) and the generalization to higher dimensions (joint work with S. Boissière).

NOT: Notice the new date

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır