turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Mart 2020, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Ozsvath-Szabo d-invariants of Almost Simple Linear Graphs

Oğuz Şavk
Boğaziçi University, Türkiye

The d-invariant is a powerful invariant of 3-manifolds which is useful in answering a number of important problems in low-dimensional topology and knot theory. Mostly the computation of the d-invariant can be done by using purely combinatorial methods. In this talk, I will describe the calculation procedure of d-invariants of almost simple linear graphs which is based on the simplification of the original Ozsváth-Szabó method. This is a joint work with Çağrı Karakurt.
Topoloji İngilizce
Bomonti Campus, seminar room

msgu 21.03.2020_17:10'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır