turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Mart 2020, 15:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Traces and Determinants on noncommutative algebras and countable groups (on the Occasion of Prof. Betul Tanbay 60th Birthday)

Georges Skandalis
Paris VII, Institut de Mathematiques de Jussieu, Fransa

Elek and Szabo established Luck’s deteminant conjecture for (Gromov’s) soc groups. We will present a work in collaboration with G. Balcı in which we give an equivalent definition of soc groups and a slightly different proof of this conjecture in terms of traces on the free group algebra. Most of the talk will be spent on explaining and illustrating the very natural notions of traces, determinants, soc groups...

NOT: The seminar will be held on the Occasion of Prof. Betul Tanbay 60th Birthday.

Cebir İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus

admin 21.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır