turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Mart 2020, 11:00


Ankara Dinamik Sistemler Seminerleri

Kesirli Basamaktan Türev İçeren Fonksiyoneller için Ekstremum Problemleri

Serkan Aslıyüce
Amasya Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada, Khalil vd. tarafından $\left(T_{a}^{\alpha} f\right)(t)=\lim _{\varepsilon \rightarrow 0} \frac{f\left(t+\varepsilon(t-a)^{1-\alpha}\right)-f(t)}{\varepsilon}$ şeklinde tanımlanmış olan Conformable (uyumlu) kesirli türev içeren $J[x]=\int_{a}^{b} L\left(t, x(t), T_{a}^{\alpha} x(t)\right) \mathrm{d}_{\alpha}(t, a)$ şeklindeki fonksiyoneller için farklı koşullar altındaki ekstremum problemleri anlatılacaktır.
Dinamik Sistemler Türkçe
ODTÜ Matematik Bölümü, Gündüz İkeda Salonu
Ek Dosya

adss 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır