turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Şubat 2020, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Relative difference sets in $F^n_2 * F_{2^k}$

Wilfried Meidl
Sabancı University, Türkiye

Bent functions from a vector space $V_n$ over $F_2$ of even dimension $n= 2m$ into the cyclic group $Z_{2^k}$, or equivalently, relative difference sets in $V_n × Z_{2^k} $ with forbidden subgroup $Z_{2^k}$, can be obtained from spreads of $V_n$ for any $ k≤n/2$. In this talk we show the existence of bent functions from $V_n$ into $Z_{2^k}$,$k≥3$, which do not come from the spread construction. We present a construction of bent functions from $V_n into Z_{2^k}$ $≤n/6$, (and more general,into any abelian group of order $2^k$) obtained from partitions of $F_{2^m}×F_{2^m}$,which can be seen as a generalization of the Desarguesian spread. As for the spreads, the union of a certain fixed number of sets of these partitionsis always the support of a Boolean bent function
Cebir İngilizce
FENS building on Sabancı Campus in room G035.

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır