turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2019, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Hiyerarşik Öbekleme ve Topolojik Veri Analizi

Atabey Kaygun
İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada bir makine öğrenmesi algoritması olan Hiyerarşik Öbekleme (HÖ) yöntemi ile Topolojik Veri Analizi (TVA) arasındaki ilişkiyi anlatacağım. HÖ ve TVA'nin ne olduğunu anlattıktan HÖ'yü TVA içinde "sıfırıncı bar kod"lar ile nasıl anlatılacağını göstereceğim. Daha sonra bunun yüksek indeksli bar kodlar üzerinde nasıl genelleştirilebileceğini tartışacağım. Bu konuşmada anlattıklarım doktora öğrencim İsmail Güzel ile ortak çalışmamızdır.
Diğer Türkçe
Fen-Edebiyat Fakültesi B1-326

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır