turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

DGAs with polynomial homology

Özgür Bayındır
University of Haifa, İsrail

Differential graded algebras (DGAs) are one of the most important objects of studyin homological algebra. These are chain complexes with an associative and unital multiplica-tion. Examples of DGAs include cochain complexes of topological spaces equipped with the cupproduct.In fact, there are interesting interactions between DGAs and stable homotopy theory. I will presentthese connections, and show how they can be used to classify DGAs with polynomial homology.

NOT: The talk will be accessible to a general audience

Cebirsel Topoloji İngilizce
TB 130, Boğaziçi University

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır