turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2019, 15:40


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

Numerical Solutions of Burgers Equation

Nazmi Oyar
Atılım University, Türkiye

In this talk, I will briefly give a description of Burgers equation with zero viscosity term which is one of the benchmark problems for conservation laws. I will dwell on some properties of analytic solutions and then introduce some numerical methods for discontinuous initial values. Then, the efficiency of numerical schemes will be investigated in terms of rarefaction and shock solutions. The remaining part of the talk will be about the application of finite volume methods on Burgers equation on different geometric backgrounds.
Matematik İngilizce
FEF 404

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır