turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Aralık 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Corporate Liquidity and Macroeconomic Risk

Turalay Kenc
TOBB University, Türkiye

Explaining cash management policies has become a rapidly growing area in corporate finance. This paper contributes to this literature by exploring how corporate cash management policy is affected by macroeconomic risk. Our model analyzes theoretically the roles played by firm-specific factors as well as macroeconomic factors. We use a hidden Markov model to capture these factors governing the cash flows of firms. We also run a cross-sectional analysis of the key determinants of cash holding.
Stokastik Süreçler İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır