turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2019, 15:40


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

Topology and Data

Merve Seçgin
Atılım Üniversitesi, Türkiye

An important feature of modern science and engineering is that data of various kinds are being produced at an unprecedented rate. Topological Data Analysis (TDA) is a recent and fast-growing area providing a set of new topological and geometric tools to infer relevant features for possibly complex data. In this talk, we will give the definitions and properties of these tools, especially persistence homology, which algebraic topology is based and we show how it can be applied to particular data sets arising from natural image statistics and neuroscience. The talked is based on the paper 'Topology and Data' by Gunnar Carlsson.
Topoloji İngilizce
FEF 404

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır