turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Aralık 2019, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Stability and Transitions of Quasi-Geostrophic Equations

Taylan Şengül
Marmara Üniversitesi, Türkiye

The dynamical processes involved in the description of geophysical flows in the atmosphere and the ocean are extremely complex. There are a multitude of physical variables, several processes that determine the evolution of these variables and a wide range of spatial and temporal scales. The simplest set of equations that meaningfully describe the large scale flows in the atmosphere or mesoscale flows in the oceans are the so called quasi-geostrophic equations. I will present some recent results on the stability and transitions of the exact solutions in various models of barotropic quasi-geostrophic equations.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi B1-326
İlgili Web Bağlantısı

itu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır