turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Kasım 2019, 14:40


Bilkent Üniversitesi Genel Seminer

Non-Stationary Energy in General Relativity

Bayram Tekin
Middle East Technical University, Türkiye

Using the time evolution equations of (cosmological) General Relativity in the first order Fischer-Marsden form, we construct an integral that measures the amount of non-stationary energy on a given spacelike hypersurface in D dimensions. The integral vanishes for stationary spacetimes; and with a further assumption, reduces to Dain’s invariant on the boundary of the hypersurface which is defined with the Einstein constraints and a fourth order equation defining approximate Killing symmetries.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır