turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Kasım 2019, 14:00


Ahi Evran Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Kaviti Akış Problemleri ve Köşe Civarında Tekil Noktaların Eşleştirme Yöntemiyle Çözümü

Ebutalib Çelik
Erciyes Üniversitesi, Türkiye

Kaviti tipi akış problemleri ve en küçük kareler yöntemi hakkında kısa bilgi verildikten sonra viskoz akışlarda Stokes denkleminin köşeye yakın yerlerde analitik çözümü eşleştirme yöntemi kullanılarak analiz edilecektir. Bunun için biharmonik denklemin köşeye yakın ve iç bölge olmak üzere iki ayrı analitik çözümü bulunup birleşme eğrileri boyunca hız vektör bileşenleri eşleştirilecektir. Köşe noktalarda kullanılan çözümün daha hızlı yakınsaması çözümlerin daha doğru yorumlanmasına olanak sağlamaktadır.
Diğer Türkçe
Matematik Bölümü Seminer Salonu

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır