turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Kasım 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Genericity of chaos and fractals

Marat Akhmet
METU, Türkiye

We aim to give arguments that chaos as a dynamical phenomenon and fractals as domains for chaos are generic objects in universe: natural as well as artificial. Moreover, we provide special tools, which extend chaos and fractals presence theoretically and in applications. For this reason, the abstractions are introduced and developed such as abstract similarity, abstract similarity map, abstract fractals and domain structured chaos.
Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır