turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Kasım 2019, 14:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

A Proof Of The Lebesgue Radon Nikodym Theorem Due To Von Neumann

Serdar Ay
Bilkent University, Türkiye

I will present a proof of the very important Lebesgue Radon Nikodym theorem (in this form it is a combination of the statements of the Lebesgue Decomposition theorem and the Radon Nikodym Theorem) due to von Neumann, appeared in his article “On Rings of Operators III”, in 1939, that uses the Riesz Representation Theorem for bounded linear functionals of a Hilbert space. I will mostly follow the modern presentation in Rudin's Real and Complex Analysis. In order to make the talk understandable to most undergraduate students, I will briefly review some basic tools from Measure Theory and Hilbert Spaces.
Analiz İngilizce
SA - Z18

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır