turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Kasım 2019, 14:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Yapay Zeka ile Büyük Veriyi Anlamak

Yunus Emre Akdoğan
Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye

Son yıllarda hemen her eylemin dijital ortamlarda kaydedilebilmesiyle devasa boyutlara ulaşan veri kümelerinin analizi, hesaplama ve hız açısından insan kapasitesinin ötelerine ulaşabilen analitik yeteneklere sahip teknolojilere duyulan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Yapay Zekâ ve Büyük Veri Analitiği bu tür teknoloji ve metodolojilerin başında gelmektedir. Makine öğrenmesi olarak da ifade edilen bu teknolojik ve analitik yeniliklerin, karar alma şekillerini temelden değiştirmesi beklenmektedir.
Diğer Türkçe
Yozgat Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü, 403 numaralı sınıf. YOZGAT
İlgili Web Bağlantısı

bozok 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır