turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Kasım 2019, 14:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Minkowski 4-uzayında Time-like Dönel Yüzeyler Üzerindeki Loksodromlar

Murat Gümüş
Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye

Loksodromlar, Dünya üzerindeki tüm meridyenleri aynı açı ile kesen eğridirler. Dünya üzerinde iki nokta arasındaki mesafeyi aynı pusula açısı altında kat etmek, oldukça kullanışlı ve pratik bir yöntemdir. Bu yüzden loksodromlar hava ulaşımında, özellikle de deniz ulaşımında önemlidir ve navigasyon çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Bu seminerde Minkowski 4-Uzayı’nda time-like dönel yüzeyler üzerindeki loksodromların diferansiyel denklemleri elde edilecek ve bulunan sonuçlara birer örnek verilecektir.
Geometri Türkçe
Yozgat Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü, 403 numaralı sınıf. YOZGAT
İlgili Web Bağlantısı

bozok 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır