turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Kasım 2019, 14:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

A Comparison of Two Generalisations of Triplets of Hilbert Spaces

Aurelian Gheondea
Bilkent University, Türkiye

The concept of triplet of Hilbert spaces is a special type of rigged Hilbert space and is due to Yu. Berezanskii. Motivated by a bunch of problems in the spectral theory of boundary value problems, spaces of analytic functions, and singular integral operators, a genera- lisation based on the concept of closely embedded Hilbert space has been obtained by P. Cojuhari and the speaker. In this talk, we compare this generalisation with the generalised triplet of Hilbert spaces in the sense of Berezanskii by showing when they coincide, when they are different and when, starting with one triplet, we can
Analiz İngilizce
SA - Z18

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır