turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Kasım 2019, 15:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Algebraic Computations of Theta Constants

Türkü Özlüm Çelik
Max Planck Institute for Mathematics in the Sciences, Almanya

David Mumford showed that a principally polarized abelian variety can be written as an intersection of quadrics in a projective space. The coefficients of these quadrics are determined by certain constants, called theta constants, which are the values of transcendental functions, called theta functions. In this talk, we will see algebraic computations of theta constants associated with a non-hyperelliptic curve. By that way, we will also discuss some extrinsic geometric features of non hyperelliptic curves from a computational perspective.
Cebirsel Geometri İngilizce
IMBM Seminar Room, Boğaziçi University South Campus

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır