turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Kasım 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Classifying Spaces and Fusion Systems

Ergün Yalçın
Bilkent University, Türkiye

A fusion system F on a finite p-group S is a category whose objects are the subgroups of S, and whose morphisms are injective group homomorphisms satisfying certain axioms. For a discrete group G with a Sylow p-subgroup S, the fusion system F_S(G) is defined by taking morphisms as conjugation maps induced by elements in G. We see fusion systems in finite group theory, in modular representation theory, and in topology while studying p-completed classifying spaces. In this talk, I will explain some of the places where we see fusion systems in topology. I will also mention some results from our recent work with Muhammed Said Gündoğan.
Cebirsel Topoloji İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır