turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Kasım 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Minimal number of involution generators for the mapping class group

Mustafa Korkmaz
ODTÜ, Türkiye

The mapping class group Mod(Σg) of a closed oriented surface Σg of genus g is the group of isotopy classes of orientation–preserving diffeomorphisms Σg → Σg. It is a fundamental object in low-dimensional topology. It is known that this group can be generated by finitely Dehn twists, torsion elements and also by involutions. In this talk I will discuss how to generate the group Mod(Σg) with the smallest number of generators consisting of these types of elements, particularly our recent result on involutions: Mod(Σg) is generated by three involutions.
Topoloji İngilizce
SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır