turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Kasım 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

An Inverse Problem in Fluorescence Microscopy

Matías Courdurier
Pontificia Universidad Católica de Chile, Şili

In this talk we will start by presenting a brief description of what is a mathematical inverse problems. We will then describe the particular case of the biomedical imaging technique of fluorescence microscopy, and the issue we want to tackle in light-sheet fluorescence microscopy. We will proceed to present the mathematical model we propose for this setting and an injectivity result for the corresponding measurement operator. We will conclude by showing some numerical experiments that explore the validity and improvements of our approach. The talk is planned to be a general talk for an audience with mathematical and/or biomedical imaging interests.
Diğer İngilizce
TB 130, Boğaziçi University

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır