turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Kasım 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Random Real Algebraic Plane Curves

Ali Ulaş Özgür Kişisel
ODTÜ, Türkiye

There has been growing interest in recent years on random objects in algebraic geometry. The expected number of real roots of a univariate polynomial has been studied for different probability measures on the space of polynomials, by many authors. After discussing some of these results, I will switch to multivariate polynomials and survey some of the known results regarding the expected number of connected components of a real algebraic plane curve and their expected volumes. Finally, I will present some of our recent results with Turgay Bayraktar regarding the expected depth of a real algebraic plane curve.

NOT: Tea and cookies will be served before the talk.

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTÜ.

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır