turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Kasım 2019, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Invariant Subsets and Compact Multipliers of Orlicz Spaces

Rüya Üster
Istanbul University, Türkiye

Let $ G $ be a locally compact group with left Haar measure $ \mu $ and $ \Phi $ be a Young function. We will consider the Orlicz space $ L^\Phi(G) $ as an$ L^1(G) $- module. If we take $ \Phi(x)=\frac{x^p}{p} $ ,$ 1 \leq p < \infty $, $ L^\Phi(G) $ becomes the classical Lebesgue space $ L^p(G) $. \\In this talk we study the closed convex left invariant subsets of $ L^\Phi(G) $ and characterize affine mappings for Orlicz space. Finally we apply the results to the study of multipliers of $ L^\Phi(G) $. These results generalize classical results on $ L^p $ spaces. This is a joint work with Serap Oztop.
Analiz İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Binası, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır