turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Ekim 2019, 10:40


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

Generic Initial Ideals of Modular Polynomial Invariants

Bekir Danış
Bilkent University, Türkiye

We study the generic initial ideals (gin) of certain ideals that arise in modular invariant theory. For all cases, an explicit generating set is known we compute the generic initial ideal of the Hilbert ideal of a cyclic group of prime order for all monomial orders. We also consider the Klein four-group and note that its Hilbert ideals are Borel fixed with certain orderings of the variables. In all situations we consider, it is possible to select a monomial order such that the gin of the Hilbert ideal is equal to its initial ideal. Along the way, we show that gin respects a permutation of the variables in the monomial order.
Cebir İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır