turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Ekim 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Asymptotic Generalized Fermat's Last Theorem over Number Fields

Yasemin Kara
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

In this work, combining their techniques we show that the generalized Fermat’s Last Theorem (GFLT) holds over number fields asymptotically assuming the standard conjectures. We also give three results which show the existence of families of number fields on which asymptotic versions of FLT or GFLT hold. In particular, we prove that the asymptotic GFLT holds for a set of imaginary quadratic number fields of density 5/6. This is joint work with Ekin Özman.
Cebir İngilizce
TB 130

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır