turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Ekim 2019, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Statistics and Machine Learning

Çiğdem Topçu Gülöksüz
University of Northern British Columbia, Kanada

Statistics is a fully developed scientific discipline, which provides methodologies for making conclusions from data. The ideas on extracting information from data in Statistics have existed long before computers were invented. With the vast increase in computing power and availability of large amounts of data, scientists are now able to train computers to extract information from these data efficiently. Machine Learning is a field which utilizes concepts from Statistics and algorithms from optimization to train computers efficiently using data. In this talk, we will discuss the relationships between Statistics and Machine Learning.
İstatistik İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi Binası, Matematik Bölümü Seminer Odası

gtumatematik 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır