turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Ekim 2019, 13:30


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Lyapunov type inequality and its applications for linear dynamic Hamiltonian systems

Zeynep Kayar
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Türkiye

A novel Lyapunov type inequality is established for linear 2n x 2n Hamiltonian systems on arbitrary time scales by using a matrix measure approach. Then the two important applications of the obtained result, namely, diconjugacy criteria of such systems and lower bounds on eigenvalues of associated eigenvalue problems are presented. The obtained Lyapunov type inequality not only unifies the related continuous and discrete ones but also generalizes and improves them. Joint work with Ağacık Zafer.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya Üniversitesi, Merkez Kampüs, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır